کد خبر: 8142تاریخ انتشار : ۹:۰۸:۳۹ - جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

افتتاح چندین طرح در بیمارستان ولیعصر قائم‌شهر ؛ مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران: بیمارستان ولیعصر قائم شهر آماده جذب توریسم سلامت است/ معاون سیاسی استاندار: اساساً دولت ها وظیفه رفاه به مفهوم عام کلمه را دارند

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مازندران گفت: تعداد جراحی های قلب در بیمارستان ولیعصر قائم شهر از مرز ۲۰۰۰ عمل گذشت. به گزارش مازنی خبر ، دکتر محمد خورشیدی در آیین افتتاح توسعه و استاندارد سازی پروژه های تامین اجتماعی در بیمارستان ولیعصر قائمشهر با بیان اینکه این بیمارستان در سطح بیمارستان های کشور در […]

افتتاح چندین طرح در بیمارستان ولیعصر قائم‌شهر ؛ مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران: بیمارستان ولیعصر قائم شهر آماده جذب توریسم سلامت است/ معاون سیاسی استاندار: اساساً دولت ها وظیفه رفاه به مفهوم عام کلمه را دارند

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مازندران گفت: تعداد جراحی های قلب در بیمارستان ولیعصر قائم شهر از مرز ۲۰۰۰ عمل گذشت.

به گزارش مازنی خبر ، دکتر محمد خورشیدی در آیین افتتاح توسعه و استاندارد سازی پروژه های تامین اجتماعی در بیمارستان ولیعصر قائمشهر با بیان اینکه این بیمارستان در سطح بیمارستان های کشور در جایگاه خوبی قرار گرفته است گفت : در مدت دوسال و نیم بیش حدود ۴۵۰ بیمار از سایر استان ها در حوزه های مختلف به خصوص بخش مغز از خدمات بیمارستان ولیعصر استفاده کردند.

خورشیدی با اعلام این خبر که تعداد جراحی های قلب در بیمارستان ولیعصر قائم شهر از مرز ۲۰۰۰ عمل گذشت، افزود: هر جراحی قلب باز بیش از ۳۰ میلیون تومان برای تامین اجتماعی هزینه دارد.

وی همچنین به بالا بودن هزینه های جراحی و درمان در بخش مغز اشاره کگرد و گفت: بالا ترین هزینه با ۳۱۵ میلیون تومان مربوط به دختربچه اصفهانی بوده است.

خورشیدی ادامه داد: به طور میانگین در هر عمل مغز ۷۰ میلیون تومان هزینه می شود و این در صورتی است که با دفترچه تامین اجتماعی و بدون هیچ هزینه ای برای بیماران از سراسر کشور انجام می شود.

وی مسئله با اشاره به اهمیت اسکان همراه بیماران در بیمارستان ها گفت: در حوزه اسکان همراهان بیمار شهرهای مختلف هنوز اتفاقی نیفتاده است که امیدواریم این موضوع نیز بررسی شود.

محمد خورشیدی با بیان اینکه علی رغم تمامی فشارهای اقتصادی تمامی تجهیزات پزشکی از بهترین کشورهای تولید کننده تهیه شده است،گفت:برای خرید تجهیزات پزشکی جراحی قلب بیش از ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است و سعی کردیم کار را در مسیر استاندارد پیش ببریم.

وی در ادامه گفت:همچنین برای بیمارستان نکا دستگاه رادیولوژی دیجیتال خریداری شده است و کلنگ زنی درمانگاه دوم ساری هم انجام شده است.

مدیردرمان تامین اجتماعی استان مازندران با بیان اینکه بالغ بر دوازده میلیارد تومان برای بیمارستان ولیعصر هزینه شده است گفت : تنها بیمارستانی است که در بخش اورژانس نیز مجهز به سی تی اسکن است.

خورشیدی با اشاره به اهمیت بحث توریسم سلامت گفت:بیمارستان ولی عصر این آمادگی را داراست که با امکانات پزشکی موجود و کادر درمانی و پزشکی مجرب و کار بلد خود به جذب بیماران از کشورهای همسایه بپردازد.

وی ادامه داد: تا به حال در همین خصوص با کشورهای عراق و عمان ارتباطاتی گرفته شده است و با کشور افغانستان نیز توافقاتی صورت گرفته است و در حال مرحله اخذ مجوزات لازم هستیم.

این مقام مسئول با اشاره با انتقاد از برخی قوانین کمیته های مربوط به تسهیل در کار توریسم سلامت گفت: هدف از تشکیل این چنین کمیته هایی تسهیل در روند اجرای طرح هایی مانند سلامت توریم است اما نتاسفانه برخی از قوانین این کمیته ها نه تن تسهیل در روند اجرایی شدن آن نیست بلکه سرعت اجرایی شدن امثال تینچنین طرح هایی را پائین می آورد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مازندران گفت: با توریسم سلامت و ورود ارز به کشور می توان بسیاری از مشکلات مالی و اقتصادی را حل کرد.

خورشیدی از استخدام ۱۵۰ نیرو از طریق آزمون خبر داد و گفت : ۹۰ پرستار و ماما، ۲۰ پزشک متخصص و عمومی و همچنین در قسمت های خدمانی و اداری دیگر نیز در غالب طرح ۱۰۰ روزه جذب شده اند.

اساساً دولت ها وظیفه رفاه به مفهوم عام کلمه را دارند

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در مراسم افتتاح طرح های بیمارستان ولیعصر قائم شهر گفت : اساساً دولت ها وظیفه رفاه به مفهوم عام کلمه را دارند و مکلف هستند در این حوزه منابع را ایجاد و از منابع در همه فرصت ها استفاده کنند .

http://uupload.ir/files/ssk_%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1_%D8%AD%D8%B3%D9%86_%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF.jpg

به گزارش مازنی خبر ، دکتر حسین حسن نژاد با بیان اینکه در این حوزه دولت ها نباید نگاه هزینه ای داشته باشند ، افزود : هدف ملاحظه اقتصادی نیست بلکه هدف نگهداشت و افزایش بهره برداری از تمام مجموعه نیروی انسانی برای شدت بخشیدن به فرصت های توسعه در هر کشور و منطقه ای است .

وی کار مدیریت درمان را برای بهره برداری از این طرح ها در بیمارستان ولیعصر را پسندیده تلقی کرد و ادامه داد : این طرح ها به عنوان بخشی از نماد دولت در حوزه درمان است .امیدواریم تا زمینه ایی فراهم شود تا دولت در این بخش با برنامه و اعتقادی که دارد بستری را فراهم کند تا کارهای جدی تری در این حوزه انجام شود .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه درمان رایگان برای نیروهای تحت پوشش و مجموعه بیمه شدگان با ۲ رویکرد طراحی شده است ، ادامه داد : رویکرد اول آن است که اساسا بتواند از نیروهای جامعه هدف خود به بهترین نحو برای تحقق برنامه های توسعه ای کشور استفاده کند که این امر به طور طبع باعث درمان بموقع و ارزان برای جامعه هدف می شود و کاهش هزینه در کشور را به همراه خواهد داشت .

حسن نژاد گفت که همچنین دومین رویکرد آن است که نیروی انسانی می تواند مولد مجموعه توسعه درهر نقطه ، بخش و ماموریتی باشد تا ملاحظات عاطفی و احساسی با فرد بیمار برقرار شود .

مراجعه ۲۰ هزار نفر در آذر ماه ۹۷ به اورژانس بیمارستان ولیعصر قائم شهر

رئیس بیمارستان ولیعصر قائمشهر در رابطه با افتتاح پروژهای این بیمارستان گفت : در بحث های درمانی ظاهر کار دیده می شود و دو پروژه لنژری که درخصوص شستشوی البسه و بهداشت است نیازمند استانداردسازی بود که صورت گرفت.

دکتر هاشم هاشم پور ادامه داد: کنترل عفونت ها در دنیا یک بحث عمومی است و از طریق این سیستم جدید که ورودی و خروجی البسه متفاوت است می تواند به کنترل عفونت ها کمک زیادی کند.

وی با اشاره به استانداردسازی آشپزخانه بیمارستان ولیعصر افزود : نیاز به استانداردسازی از زمان خرید کالا تا پخت را داشتیم که این عمل نیز صورت گرفته است.

رئیس بیمارستان قائمشهر با بیان اینکه در آذرماه امسال حدود ۲۰ هزار مراجعه به اورژانس صورت گرفته است ادامه داد :در اورژانس نیازمند امکانات بودیم که امروز سی تی اسکن اوژانس نیز به بهره برداری می رسد و بخش رادیولوژِی و ماموگرافی هم برای خدمت رسانی بیشتر افتتاح می شود.

http://uupload.ir/files/qn3e_%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1_%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85_%D9%BE%D9%88%D8%B1.jpg

لازم به ذکر است در مراسم افتتاح پروژه های بیمارستان ولیعصر قائم شهر ، نصب و راه اندازی دستگاه رادیولوژی با هزینه هشت میلیارد ریال ، ماموگرافی با هزینه ۶ میلیارد ریال و هزینه آماده سازی فضای فیزیکی آن ها هم با ۷۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

بازسازی و توسعه لنژری و آشپزخانه بیمارستان هم با هزینه ای بالغ بر ۵۴ میلیارد ریال به بهره برداری رسید . مساحت فیزیکی فضای آشپزخانه و تریا یکهزار و ۱۰۰ متر مربع و فضای لنژری هم ۴۵۰ متر مربع بوده است .

نصب و راه اندازی دستگاه مرکزی اکسیژن ساز هم با هزینه ای بالغ بر هشت میلیارد ریال به بهره برداری رسید.