کد خبر: 8699تاریخ انتشار : ۱۰:۳۲:۰۳ - پنج شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس: مازندران سالانه درگیر دو بحران سیل و برف است

مازنی خبر : رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس، با اشاره به این‌که مازندران سالانه درگیر دو بحران بزرگ سیل و برف است، گفت: انجام نشدن لایروبی پیش از وقوع سیل و باریک بودن دهانه پل‌ها در مازندران مشکلات زیادی در هنگام بارندگی به وجود می‌آورد. علی اسماعیلی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان […]

مازنی خبر : رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس، با اشاره به این‌که مازندران سالانه درگیر دو بحران بزرگ سیل و برف است، گفت: انجام نشدن لایروبی پیش از وقوع سیل و باریک بودن دهانه پل‌ها در مازندران مشکلات زیادی در هنگام بارندگی به وجود می‌آورد.

علی اسماعیلی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران که با حضور رئیس جمهور، اعضای هیأت دولت، آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان و حسین‌زادگان استاندار مازندران در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: مازندران هر سال دو بحران بزرگ مانند سیل و برف دارد که این بحران با خسارت‌های زیادی همراه است.

وی با بیان این‌که مازندران به بیش از چهار برابر جمعیت این استان خدمات ارائه می‌دهد، افزود: پیش از بحران سیل برخی اقدامات مانند لایروبی باید انجام شود اما متأسفانه به دلیل ناهماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی، لایروبی صورت نمی‌گیرد که در نتیجه مشکلاتی ایجاد می‌کند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس، خاطرنشان کرد: اگر روند کنونی به همین شکل ادامه پیدا کند در ۷۰ سال آینده جنگلی باقی نمی‌ماند.

اسماعیلی با اشاره به این‌که عدم رعایت ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها مشکل‌آفرین است، گفت: دهانه پل‌ها باریک است به همین دلیل برای عبور آب مشکل ایجاد می‌کند.

وی با بیان این‌که بحران سیل در مازندران کنترل شده است، افزود: باید ردیف بودجه به صورت ویژه برای جبران خسارت سیل در مازندران اختصاص پیدا کند و خسارت کشاورزان در بخش‌های مختلف پرداخت شود.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس، عنوان کرد: باید سدهای نیمه‌تمام هرچه سریع‌تر احداث و کامل شود چون این‌گونه بخشی از مشکلات در زمینه خطر سیل برطرف می‌شوند و همچنین مشکلات اساسی در زمینه جاده‌های مازندران وجود دارد که برای بازسازی جاده‌های این استان به ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است.

Image result for ‫علی اسماعیلی نماینده‬‎