کد خبر: 8838تاریخ انتشار : ۲۱:۲۷:۵۳ - جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸

یادداشت / هوادار نساجی ؛ ما آدم‌های قدرنشناسی نبودیم

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : اتفاقاتی که در اواخر نیمه اول دیدار تیم های نساجی مازندران و سپاهان اصفهان افتاد و تعدادی از هواداران نساجی بر علیه امیرقلعه نوعی سرمربی تیم مهمان شعار دادند ، از دسته اتفاقاتی بود که حرف و حدیث های فراوانی را به همراه داشت. نگارنده‌ی این مطلب قصد […]

یادداشت / هوادار نساجی ؛ ما آدم‌های قدرنشناسی نبودیم

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : اتفاقاتی که در اواخر نیمه اول دیدار تیم های نساجی مازندران و سپاهان اصفهان افتاد و تعدادی از هواداران نساجی بر علیه امیرقلعه نوعی سرمربی تیم مهمان شعار دادند ، از دسته اتفاقاتی بود که حرف و حدیث های فراوانی را به همراه داشت.

نگارنده‌ی این مطلب قصد ندارد به عوامل پشت پرده یا دلایل این اتفاق بپردازد ؛ چه خودجوش بوده باشد و چه تعدادی از افراد تحریک کننده این اتفاق بوده باشند تا رابطه ی بین امیر قلعه نوعی با رضا حدادیان (یک از مالکین باشگاه نساجی) تیره و سرد شود ، اصل موضوع مورد ایراد است و با منش و فرهنگ مردم قائم شهر و مازندران فاصله های بسیاری دارد.

تاریخ ، امیر قلعه نوعی را با باشگاه نساجی به عنوان هویت و شناسنامه فوتبال مازندران گره زده است . برای اینکه از نقش امیرقلعه نوعی در زنده ماندن باشگاه نساجی و دمیدن جان تازه در این باشگاه برای تان بنویسم بهتر است فلش بکی به گذشته بزنم.

مردم قائم شهر حتماً یادتان هست که در سال های حضور نساجی در سطح دوم فوتبال کشور سختی ها و نامهربانی های بسیاری بر این تیم ریشه دار وارد شد. سال هائی که هیچکس حاضر نبود ریالی برای این باشگاه هزینه کند ، نام مهدی پرهام به گوش ها رسید و او با مشورت گرفتن از یک دوست قدیمی به نام امیر قلعه نوعی ، وارد باشگاه نساجی شد. شاید قلعه نوعی می توانست آدرس باشگاه دیگری را به پرهام بدهد ولی مصاحبه های متعدد قلعه نوعی در مورد علاقه اش به تیم ریشه دار نساجی می تواند گواه آن باشد که نساجی برای سرمربی فعلی سپاهان تیم متفاوتی است .

یادمان نرفته است در زمانی که نساجی با مهدی پرهام به بن بست رسید ، باز هم امیر قلعه نوعی بود که آدرس باشگاه ریشه دار و پرهوادار قائم شهری را به فرهاد صنیعی فر نشان داد تا او ناجی جدیدی برای نساجی باشد و بر ۲۴ سال حضورمان در سطح دوم فوتبال کشور پایان دهد.

برای بار سوم هم یادآوری کنم ، یادمان نرفته است در زمانی که نساجی به لیگ برتر صعود کرد و صنیعی فر نیاز به یک همراه داشت باز هم این امیر قلعه نوعی بود که دست دوست خانوادگی اش به نام رضا حدادیان را گرفت و او را در کنار صنیعی فر نشاند تا نساجی قدرتمندانه وارد لیگ برتر فوتبال کشور شود تا امروز با افتخار سرمان را در برابر تیم های قدرتمند لیگ برتر بالا نگه داریم.

در همه این سال ها ، امیر قلعه نوعی را حتی برای یک دقیقه روی نیمکت نساجی ندیدیم تا بگوئیم شاید او دنبال منفعتی بوده باشد ولی او در همه این سال ها به مانند یک قائم شهری عاشق ، پیگیر سر و سامان دادن به باشگاه قدیمی شهرمان بود اما امروز رفتاری که با او شد رفتاری محترمانه نبود. امروز به جای آنکه به پاس سال ها همراهی هایش ایستاده او را تشویق کنیم ، مسیر را اشتباه رفتیم.

آهای هوادار نساجی ؛ ما مردمان مازندران و قائمشهر نه تنها قدرنشناس نیستیم بلکه حتی کسانی که در گوشه ای از شهرمان اتفاق خوبی را رقم بزنند دست آنها را به گرمی می فشاریم و قدرشناسی می کنیم.

سنت قدردان بودن مردم دیار قائم شهر از دیر باز شهره عام و خاص بوده و هست.
رفتاری که امروز با امیر قلعه نوعی شد با اعتقادات و فرهنگ شهرمان فرسنگ ها فاصله داشت .
بیائید منتظر حضور مجدد امیر قلعه نوعی در قائم شهر باشیم. باید رفتار امروزمان را جبران کنیم. ما مردم قدرشناسی باید باشیم. نگذاریم خوبی های شهرمان به بدی تبدیل شود.

بقلم : میثم کاوه / فعال رسانه ای