کد خبر: 8862تاریخ انتشار : 8:51:31 - دوشنبه 8 آوریل 2019

نماینده مردم بابل: تفرقه افکنی رژیم های منطقه ای در روابط تهران- بغداد تاثیر ندارد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تقویت مناسبات ایران و عراق را حائز اهمیت دانست و گفت: تفرقه افکنی رژیم های منطقه ای و فرامنطقه ای نمی تواند در مناسبات تهران- بغداد تاثیر منفی بگذارد. به گزارش مازنی خبر ، «علی نجفی خوشرودی» با اشاره به سفر نخست وزیر عراق به […]

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تقویت مناسبات ایران و عراق را حائز اهمیت دانست و گفت: تفرقه افکنی رژیم های منطقه ای و فرامنطقه ای نمی تواند در مناسبات تهران- بغداد تاثیر منفی بگذارد.

به گزارش مازنی خبر ، «علی نجفی خوشرودی» با اشاره به سفر نخست وزیر عراق به تهران اظهارداشت: ایران و عراق دو کشور همسایه هستند که به رغم فراز و نشیب های بسیار در تاریخ مناسبات خود،اکنون در حوزه های مختلف اقتصادی، تجاری، فرهنگی و گردشگری همکاری می کنند و در تحکیم صلح و امنیت در منطقه نیز از روابط بسیار خوبی برخوردار هستند.
وی ادامه داد:جمهوری اسلامی ایران کمک های بی بدیلی برای مبارزه با تروریسم در عراق انجام داد و در کنار دولت و ملت عراق قرار داشت،اکنون انتظار داریم که در مقابله با تحریم های ناجوانمردانه ای که از سوی آمریکا علیه ایران وضع شده است، دولت عراق نیز در کنار ملت و دولت ایران باشد.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رییس جمهور روحانی به عراق و مذاکرات تکمیلی که متعاقب این سفر میان مقامات دو کشور صورت گرفت، تسهیل صدور روادید در مناسبات دو کشور را از دستاوردهای این مذاکرات برشمرد و گفت: تسهیل صدور روادید همکاری های دو کشور را در حوزه گردشگری و همچنین مراودات مردمی میان دو کشور افزایش می دهد؛ با توجه به اماکن مقدس در عراق و همچنین سفر زائران عراقی برای زیارت امام رضا (ع)؛ این امر ثمرات بسیاری خواهد داشت.
نجفی رفت و آمدهای سیاسی در سطح مقامات عالی دو کشور را موجب تقویت مناسبات منطقه ای دانست و اظهار داشت: سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران همواره تقویت همکاری های درون منطقه ای بوده است.
وی ادامه داد: با وجود تاکید جمهوری اسلامی ایران بر توسعه و تقویت همکاری های منطقه ای، برخی کشورها درمناسبات خود نه تنها در راستای تحکیم صلح و امنیت در منطقه استفاده نمی کنند، بلکه در مسیر تفرقه و اختلاف افکنی در منطقه پیش می روند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال تاکید کرد: کشورها و رژیم های تفرقه افکن در منطقه نمی توانند در روابط و مناسبات ایران و عراق تاثیر گذاری منفی داشته باشند.

http://img6.irna.ir/1398/13980119/83268771/n83268771-72946474.jpg