کد خبر: 9736تاریخ انتشار : ۱۳:۲۱:۰۸ - جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸

وزیر اطلاعات در ساری: تشکیل و تداوم حضور رژیم صهیونیستی در جهان بی‌اساس بوده است

وزیر اطلاعات با تقدیر از حضور پرشور ملت در روز قدس امسال، گفت: تشکیل و تداوم حضور رژیم صهیونیستی در جهان بی اساس بوده است. به گزارش مازنی خبر ، حجت‌الاسلام سید‌محمود علوی امروز در مراسم روز جهانی قدس در مصلای جمعه ساری نیز با بیان قبولی طاعات و عبادات مردم در ماه صیام‌ اظهار […]

وزیر اطلاعات با تقدیر از حضور پرشور ملت در روز قدس امسال، گفت: تشکیل و تداوم حضور رژیم صهیونیستی در جهان بی اساس بوده است.

به گزارش مازنی خبر ، حجت‌الاسلام سید‌محمود علوی امروز در مراسم روز جهانی قدس در مصلای جمعه ساری نیز با بیان قبولی طاعات و عبادات مردم در ماه صیام‌ اظهار داشت: خدا را شاکر هستم که به بنده خدمتگزار ملت ایران این سعادت را نصیب کرد که در جمع مردم خداجوی و شهیدپرور علویان حضور یابم.

وی افزود: امروز مردم روزه‌دار مشت را در برابر رژیمی گره کردند که پیدایش و بوجود آمدن آن نامشروع بوده و ادامه و استمرار آن نامشروع تر قلمداد شده است.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه بر‌اساس یک سخن بی‌اساس، پوچ و نادرست وجود رژیم صهیونیستی شکل گرفته است، تصریح کرد: سرزمین بی ملت برای ملت بی‌سرزمین تعبیر اسرائیلی‌ها از تشکیل این رژیم بوده است.

علوی با بیان اینکه بر اساس توطئه انگلیسی خبیثانه که ابتدا قرار بود کشور یهودی‌ها در آمریکای لاتین ایجاد که بعد فلسطین را در نظر گرفتند، افزود: هدف آنها این بوده که بین کشورهای اسلامی آسیا و آفریقا فاصله بیاندازند.

وی با اعلام اینکه ادامه موجودیت رژیم صهیونیستی نامشروع نیز بوده ‌چرا که همه آن با خونریزی و غصب سرزمین مردم مظلوم فلسطین دنبال بوده است، تصریح کرد: تعدی و ارتکاب جنایت نسبت به مردم بی دفاع فلسطین هدف اصلی رژیم صهیونیستی بوده است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه اسرائیل به دموکراسی غربی هم پوزخند زده است، افزود: این رژیم بی اعتنا به قطعنامه‌های سازمان ملل اقدام به شهرک سازی در فلسطین کردند و همه را به مسخره گرفتند. حق طبیعی فلسطینی‌های آواره بوده که در سرزمین آبا و اجدادی خود زندگی کنند.

وی با اشاره به اینکه بی اساس بودن دموکراسی غرب نشان داده اسرائیل همواره ناقض حقوق بشر است، تصریح کرد: امروز ملت‌ها با الهام از انقلاب اسلامی و بصیرت ملت به پاخاسته به فرهنگ مقاومت در برابر ادعاهای پوچ غرب رسیده و راه خود را از راه استکبار جدا کرده ‌و با مقاومت در برابر استکبار، قلدری و زورگیری تاریخ را با اراده خود رقم می‌زنند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه غالبا کشورهای عربی به مسئله فلسطین به عنوان مسئله عربی نگاه می‌کردند، افزود: صهیونیست‌ها به این موضوع به عنوان مسئله عربی نگاه کرده بلکه عنوان درگیری رژیم صهونیستی با اسلام و پنجه در پنجه اسلام انداخته نگاه کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مسجد‌الاقصی نماد اسلام و مورد احترام مسلمانان است، تصریح کرد: آتش زدن این مسجد به مفهوم اعلام رویارویی و تقابل با مسلمانان است، اسلام به ما اجازه حق کشی، سکوت و زیرپا له کردن انسان مستضعف را به ما نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه پروردگار در قرآن فرمان مبارزه با کشورهای غاصب را به ما داده است، افزود: جمعه آخر ماه رمضان از سوی معمار کبیر انقلاب به عنوان روز قدس قلمداد کردند و همه مسلمانان و غیرمسلمانان حامی فلسطین راهپیمایی و در جهت آزادی فلسطین از چنگال فلسطین تلاش کنند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه راهپیمایی روز قدس پس از ۴۰ سال نتایج موثری برای مت داشته است، افزود: مسلمان و غیرمسلمان حتی یهودی‌های مخالف صهیونیست در راهپیمایی روز قدس شرکت و خونخواری و اشغال رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنند.

علوی با بیان اینکه امروز شخصیت ملت فلسطین و لبنان با حضور ملت‌های آزاده در روز قدس بازسازی شده است، گفت: امروز شاهد حضور مقتدرانه حزب الله لبنان هستیم که حماسه آفرین هستند و حضور جهاد اسلامی حماس بوده که از آرمان فلسطین حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه آرزوی شیطانی از نیل تا فرات رژیم صهیونیستی به فراموشی سپرده شده است، تصریح کرد: خطر نابودی رژیم صهیونیستی نزدیک‌تر شده و نمی‌تواند ماندگاری خود را پیش بینی کند و به تعبیر رهبری رژیم اشغالگر فلسطین در سالهای آینده نیست و نابود خواهد شد.

علوی با بیان اینکه حزب‌الله هیمنه شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی را با مقاومت سی و سه روزه نقش برآب کرده است، افزود: روز قدس و راهپیمایی ملت ایران اثرگذار شده و اسرائیل را دچار سرگیجه کرده و حامیان او را دچار سردرگمی کرده و امروز به برکت مقاومت و راهپیمایی فرزندان فلسطین با مشت‌های گره کرده امیدشان به پیروزی نزدیک شده است.

وی با بیان اینکه استکبار می‌خواهد تا راهپیمایی روز قدس در دنیا انعکاس خبری نداشته باشد، گفت: هدف صلح دروغین صهیونیست، حفظ موجودیت و امنیت اسرائیل بوده است. اسرائیل و آمریکا بویی از حقوق بشر نبرده‌اند.