کد خبر: 24625تاریخ انتشار : 14:01:14 - دوشنبه 8 مه 2023

مدرسه ای بدون کیف!

مدرسه ابتدایی پیشگامان قائم شهر تنها مدرسه شعبه ابتدایی روستایی این شهرستان است که به صورت غیر انتفاعی اداره می شود. البته شعبه یک این مجموعه واقع در خیابان ساری پشت عمارت شهرداری به عنوان مدرسه ای بدون کیف از سال ۱۳۹۸ در شهرستان قائم شهر شروع به فعالیت کرد که متاسفانه از همان نخستین […]

مدرسه ای بدون کیف!

مدرسه ابتدایی پیشگامان قائم شهر تنها مدرسه شعبه ابتدایی روستایی این شهرستان است که به صورت غیر انتفاعی اداره می شود.
البته شعبه یک این مجموعه واقع در خیابان ساری پشت عمارت شهرداری به عنوان مدرسه ای بدون کیف از سال ۱۳۹۸ در شهرستان قائم شهر شروع به فعالیت کرد که متاسفانه از همان نخستین ماه های تاسیس با بحران کرونا مواجه شد و همانند سایر مراکز آموزشی با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کرد. اما با اهتمام معلمان خود ، آموزش دانش آموزان را به صورت آن لاین در فضای مجازی ادامه داد.
مدیر مدرسه ابتدایی پیشگامان قائم شهر ، شعبه دوم در همین رابطه به مازنی خبر می گوید: مدرسه ابتدایی تمام هوشمند پیشگامان قائم شهر یکی از بهترین مدارس ابتدایی غیر انتفاعی شهرستان است که در روستای فولاد کلای قائم شهر دایر و بیش از ۵۰۰ دانش آموز را تحت پوشش خود قرار می دهد.
بیشترین معلمان نمونه را داشتیم
مدرسه ما در حال حاضر ۶۰ پرسنل اداری و آموزشی دارد و برای چندین نفر دیگر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.
فریبرز توکلی حقیقی با بیان اینکه مدرسه پیشگامان در سال جاری بیشترین معلمان نمونه استانی را داشته است ، افزود:
خوشبختانه با تلاش و همت معلمان و مربیان دلسوز مدرسه ، امسال ۷ معلم نمونه در هفته بزرگداشت مقام معلم از مدرسه ما انتخاب شد که همگی از بانوان معلم هستند.
دو تن از این عزیزان نیز به نامهای سرکار خانم “نازیلا علی زاده” و خانم “عسل فریدونی” موفق شدند عنوان معلم برتر پژوهنده را در سطح استان کسب کنند. همچنین مشاور محترم مدرسه ما خانم “لیدا دهینی” رتبه برتر جشنواره تولید محتوا در آموزش و پرورش را کسب کرده و لوح تقدیر خود را از دستان مدیر کل محترم آموزش و پرورش مازندران دریافت نمود.
ما هفت معلم نمونه شهرستانی هم داشتیم که در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه سال جاری و همزمان با آغاز هفته گرامیداشت مقام معلم در تالار مهتاب قائم شهر با حضورمهندس کمال علیپور ، نماینده محترم مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی ، معاون فرماندار ، رییس اداره ارشاد ، نماینده شهردار و رییس اداره آموزش و پرورش قائم شهر و معاونین تجلیل شدند.
وی در ادامه اظهار داشت: مدرسه ابتدایی پیشگامان در حوزه تربیت بدنی نیز کارنامه درخشانی دارد. برگزاری مسابقات فرهنگیان در رشته های مختلف پینگ پونگ و بدمینتون یکی از این فعالیتهاست که خوشبختانه مربی ورزشی عزیز ما خانم “هدی سیلاخور” موفق به کسب مقام اول در رشته بدمینتون و مقام سوم در رشته پینگ پنگ شدند.
توکلی از اجرای طرح جابربن حیان در مدرسه خود خبر داد و تصریح کرد: این طرح یک طرح خلاق آموزشی است که از مجموعه طرح های دانش آموزان ۱۲ طرح به مرحله شهرستانی راه یافته اند. خوشبختانه چند نفر از دانش آموزان مدرسه پیشگامان توانستند به مسابقات جهانی محاسبه با ذهن یا چرتکه راه پیدا کند.
این مدیر مدرسه ابتدایی اجرای طرحهای فرهنگی و هنری را از دیگر اقدامات انجام شده در مدرسه ابتدایی پیشگامان معرفی کرد و یادآور شد: اجرای برنامه های آموزشی موسیقی از برنامه های جنبی مدرسه ماست که به موجب آن گروهی از دانش آموزان هنرمند ما در رشته فلوت و بلز شرکت کردند و پیشرفتهای قابل توجهی نیز در این زمینه داشتند. مدرسه ما در حوزه پرورشی هم برنامه های متنوعی دارد که برگزاری جشنوار ه خیریه غذا در روز احسان و نیکوکاری از آن جمله است. در این جشنواره دانش آموزان عزیز با کمک خانواده هایشان غذاهایی طبخ شده در منزل را با خود به مدرسه می آورند و دانش آموزان دیگر از آنها خریداری می کنند. تمام درآمد حاصله نیز صرف خرید پوشاک نوروزی برای کودکان کم بضاعت و بی بضاعت می شود. کاشت نهال در هفته درختکاری از درگیر برنامه های فرهنگی و پرورشی ماست.
همچنین اعزام دانش آموزان به مراکز تاریخی و فرهنگی در قالب اردوهای متعددی انجام شده است.
از جمله بازدید از موزه گنجینه بابل ، بنیاد علمی حریری در بابل ، موزه هنری مکرمه واقع در جاده قائم شهر به بابل و بازدید از کارخانه پدیده پلاست و سایت بازیافت زباله و …
فریبرز توکلی حقیقی با تاکید بر اینکه مدرسه ما یک مدرسه بدون کیف است ، افزود: قسمتی از تمرینها و تکرارهایی که به دانش آموزان آموزش داده می شود در خود مدرسه انجام می گردد تا دانش آموز در منزل اوقات فراغت بیشتری داشته باشد.
همچنین کارهای فوق برنامه دیگری در مدرسه ما توسط مربیان و آموزگاران مجرب انجام می شود که از میان آنها می توان به آموزش طراحی و هنرهای تصویری ، آموزش فوتبال تخصصی ، آموزش زبان انگلیسی چه به صورت مکالمه و چه کتابخوانی و …. اشاره کرد.
لازم به ذکر است که کلیه این کارهای فوق برنامهدر سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ به صورت رایگان برای دانش آموزان عزیز انجام می شود و ما هیچ شهریه ی اضافی بابت آنها دریافت نمی کنیم.

 

https://dabestan.pishgaman.sch.ir//cache/gallery/akhbar%20pic/nemone402.jpeg