کد خبر: 17537تاریخ انتشار : 17:45:29 - چهارشنبه 13 ژانویه 2021

کاهش نزاع و درگیری در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به کاهش چهار درصدی نزاع طی ۹ ماهه امسال در استان گفت: امسال ۱۷ هزار نفر برای معاینات مراجعه کردند.  علی عباسی آمار معاینات انجام شده طی ۹ ماه سال جاری در استان را ۱۷ هزار ۲۷۳ نفر اعلام کرد و افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه […]

کاهش نزاع و درگیری در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به کاهش چهار درصدی نزاع طی ۹ ماهه امسال در استان گفت: امسال ۱۷ هزار نفر برای معاینات مراجعه کردند.

 علی عباسی آمار معاینات انجام شده طی ۹ ماه سال جاری در استان را ۱۷ هزار ۲۷۳ نفر اعلام کرد و افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل چهار درصد کاهش داشت واز این تعداد ۱ ۱ هزار ۲۲۳ نفر مرد و مابقی زن هستند.

وی گفت: بر اساس این گزارش بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری و میان درود با عدد سه هزار ۷۶۹، بابل با عدد دو هزار ۴۲ و آمل با عدد هزار و ۶۷۴ نفر و کمترین موارد نزاع به ترتیب در شهرهای عباس آباد با عدد ۲۵۵ نفر ثبت شده است.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان، تیر با دو هزار و ۳۹۲، شهریور با دو هزار و ۳۷۷، مرداد با دو هزار و ۲۲۵ به ترتیب بیشترین و فروردین با هزار و۱۵۱ کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است، تصریح کرد: بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضائی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می‌شود.

این مقام اجرایی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پایین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت: می‌توان با آموزش مهارت‌های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی، با بحث، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.