کد خبر: 18137تاریخ انتشار : 10:59:46 - شنبه 27 مارس 2021

امام جمعه رامسر: مدیریت اقتصادی به دست دولت جوان حزب‌اللهی محقق می‌شود نه جناحی

حجت الاسلام والمسلمین حسین تقی پور امام جمعه رامسر با اشاره شعار سال و در پاسخ به این سوال که آیا شعار سال امیدی در جامعه ایجاد می‌کند، گفت: رهبر معظم انقلاب ۱۰سال است که شعار سال را درباره اقتصاد نامگذاری می‌کنند، چرا که مردم دیندار و ایثارگر باید اقتصادشان درست شود. حجت الاسلام تقی […]

امام جمعه رامسر: مدیریت اقتصادی به دست دولت جوان حزب‌اللهی محقق می‌شود نه جناحی

حجت الاسلام والمسلمین حسین تقی پور امام جمعه رامسر با اشاره شعار سال و در پاسخ به این سوال که آیا شعار سال امیدی در جامعه ایجاد می‌کند، گفت: رهبر معظم انقلاب ۱۰سال است که شعار سال را درباره اقتصاد نامگذاری می‌کنند، چرا که مردم دیندار و ایثارگر باید اقتصادشان درست شود.

حجت الاسلام تقی پور با بیان این مطلب که باو جود کالا‌های فراوان، شاهد گرانی‌های سرسام آور و تورم هستیم، افزود: برای گرانی‌ها راه حل وجود دارد ونباید گرانی‌ها و تورم را به تحریم گره زد.

امام جمعه رامسر با تصریح بر اینکه عده‌ای دلیل گرانی‌ها و تورم را فقط تحریم و گرانی ارز می‌دانند، اضافه کرد: مسئولین دولت فعلی در زمان انتخابات اذعان کردند که تاثیر تحریم بر اقتصاد ۳۰ درصد است.

خطیب جمعه رامسر در ادامه با اشاره به تولیدات مرکبات و مرغ در شمال، خاطرنشان کرد: محصولات باغی و نیز اکثرمصالح ساختمانی که در داخل کشور تولید می‌شود، اما ما شاهد افزایش قیمت چندین برابری مسکن هستیم و یا محصولات باغی دست باغدار مانده است، که دلیلش سوء مدیریت و تصمیمات غیرکارشناسی است.

حجت الاسلام تقی پور در بخش دیگری از سخنان خود به راه حل‌هایی برای رفع گرانی ها پرداخت کرد و گفت: دولت باید از مسیر برون گرایی به درون گرایی تغییر مسیرداده و در مسائل اقتصادی به به ظرفیت‌های داخلی نگاه کند.

به گفته امام جمعه رامسر اصلاح ساختار بودجه، افزایش درآمد پایدار، مقابله با فرار مالیاتی، سیاست‌های اقتصادی هدفمند و اجرای درست این سیاست ها، از جمله راه حل‌های رفع تورم و گرانی است.

حجت الاسلام تقی پور با بیان اینکه ایران اسلامی دارای ظرفیت‌های بسیاری از جمله، منابع سرمایه و نیروی کار است، بیان کرد: ۳ درصد ذخایر منابع در ایران وجود دارد، و همچنین کشور دارای ۷۰ نوع ماده معدنی است و که باید از ظرفیت‌ها استفاده کرد.

امام جمعه رامسر به مسئله تولید، پیشتیانی‌ها و مانع زدایی‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: ۱۰ سال است که ۷۰ هزار طرح ملی و استانی روی زمین مانده است و تکمیل نشده لذا اگر این پروژه‌ها اجرا شود، هم مخارج دولت کم می‌شود و هم میزان تولید افزایش پیدا می‌کند.

به گفته حجت الاسلام تقی پور صرفه جویی در هزینه‌های تولید نیازمند عزم ملی ملت و دولت است چرا که جامعه شاهد اسراف زیاد است.

خطیب جمعه رامسر در ادامه افزایش نظارت و جلوگیری از قاچاق، مدیریت پسماندها، مدیریت واردات و صادرات را از راهکار‌های جلوگیری تورم دانست و گفت: کاهش تجملات بویژه در مسئولین از راه حل‌های مدیریت اقتصادی است لذا این راه حل ها زمانی محقق می‌شود که یک دولت جوان حزب اللهی نه جناحی روی کار بیاید.