کد خبر: 18315تاریخ انتشار : 19:23:56 - جمعه 14 مه 2021

نماینده ولی‌فقیه در مازندران: مسلمانان با اتحاد در برابر نظام سلطه ایستادگی کنند

نماینده ولی‌فقیه در مازندران و امام جمعه ساری یکی از علل جنایات مختلف علیه مسلمانان در جهان را شکاف و اختلاف میان خودشان دانست و گفت : مسلمانان باید با اتحاد و همدلی در برابر نظام سلطه ایستادگی کنند. حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نماز عیدفطر که در محل مصلی ساری برگزار شد، […]

نماینده ولی‌فقیه در مازندران: مسلمانان با اتحاد در برابر نظام سلطه ایستادگی کنند

نماینده ولی‌فقیه در مازندران و امام جمعه ساری یکی از علل جنایات مختلف علیه مسلمانان در جهان را شکاف و اختلاف میان خودشان دانست و گفت : مسلمانان باید با اتحاد و همدلی در برابر نظام سلطه ایستادگی کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نماز عیدفطر که در محل مصلی ساری برگزار شد، با اظهار این که عید فطر، روز حدوت و اقتدار امت اسلامی است و این دو مقوله از مهم‌ترین ضروریات کنونی جهان اسلام در برابر دشمنان است، افزود: مسلمانان باید با اتحاد و همدلی از کشتار یکدیگر دست بردارند و در برابر جنایت‌های نظام سلطه مقاومت و ایستادگی کنند.

وی گفت: دشمنان با اصل دین اسلام و قرآن مشکل دارند و اگر امروز در گوشه ای از جهان به مسلمانی ظلم می شود و بیش از ۷۰سال فلسطینیان را آواره می کنند به دلیل شکاف و اختلافاتی است که بین مسلمانان ایجاد شده است.

خطیب جمعه ساری اظهار داشت: عید سعید فطر فرصت مناسبی برای تفکر جهان اسلام و شناختن دشمن اصلی و تقویت و تحکیم وحدت اسلامی است.

وی با اشاره به حادثه تلخ تروریستی در کابل و ناآرامی‌های اخیر در بیت المقدس ، افزود: در شرایطی که جنایتکاران دانش آموزان مدرسه دخترانه حضرت سیدالشهدای کابل را به خاک و خون می کشند و رژیم صهیونیست نیز نمازگزاران قدس و مردم غزه را بمباران می کند، دل هر انسان مومن و آزاده‌ای به درد می‌آید.

محمدی لائینی اظهار داشت : انسان‌ها باید رابط خود با خدا و خلق را سالم و بر اساس مهر و محبت و دوستی بنا کنند و تنها در این صورت است که آمرزیده می‌شوند و درهای رحمت الهی بسوی آنان گشوده می‌شود.

وی از ماه رمضان به عنوان ماه تربیت نفس و ماه بندگی خدا نام برد و گفت : اگر تقوی ما بیشتر شده باشد نشانه این است که از ماه رمضان بهره کافی را گرفته‌ایم.

امام جمعه ساری افزود : تنها دلخوشی انسان‌ها از طرف خدا این است که خداوند یک ماه عبادت ما را در ماه رمضان قبول کند و اجر و ثواب آن را نیز عطا می‌کند و بر این اساس انسان آمرزیده می‌شود.