کد خبر: 19064تاریخ انتشار : 14:15:32 - دوشنبه 19 جولای 2021

کمبود تولید مرغ دلیل نابسامانی در بازار مازندران است

هاشمی، رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ ساری گفت: کمبود تولید مرغ و ارسال محموله به تهران دلیل برخی نابسامانی ها در بازار مرغ استان است. سید رمضان هاشمی نوسانات قیمت مرغ را ناشی از کمبود عرضه مرغ بیان کرد و گفت: ما هیچ اطلاعی از میزان توزیع و عرضه مرغ در بازار نداریم. […]

کمبود تولید مرغ دلیل نابسامانی در بازار مازندران است

هاشمی، رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ ساری گفت: کمبود تولید مرغ و ارسال محموله به تهران دلیل برخی نابسامانی ها در بازار مرغ استان است.

سید رمضان هاشمی نوسانات قیمت مرغ را ناشی از کمبود عرضه مرغ بیان کرد و گفت: ما هیچ اطلاعی از میزان توزیع و عرضه مرغ در بازار نداریم.

وی با بیان اینکه هیچ اطلاعی نداریم که روزانه مرغ در شهرستان یا استان توزیع می شود، افزود: تا دو سال قبل آمارها را در جریان بودیم ولی از اواخر سال قبل، مرغداران، محموله ها را به کشتارگاه تحویل می دهند و اتحادیه آماری ندارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ با اظهار اینکه بخش عمده ای تولیدات مرغ استان به بازار تهران ارسال می شود، گفت: این درحالی که مازندران قطب تولید محسوب می شود و به راحتی می توان بازار را نظم داد و مدیریت کرد.

هاشمی یادآور شد: مرغداران باید مجوز جوجه ریزی و تخلیه جوجه داشته باشد و یکسری آیتم هایی برای این کار لازم است.

وی، کمبود تولید را درپی ساماندهی وضعیت مرغداران را از جمله مسائل بیان کرد و گفت: در عین حال بیش از ۶۰ درصد مرغ استان به تهران ارسال می شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ گفت: برای رصد و نظارت فروشگاه های مرغ، لیبلی از سوی پست در کشتارگاه ها بر روی فاکتور فروش نصب می شود تا این بازار مدیریت شود.

هاشمی کمبود تولید را دلیل بروز برخی مشکلات بیان کرد.