کد خبر: 19135تاریخ انتشار : 14:28:00 - چهارشنبه 28 جولای 2021

حدود ۱۶ درصد از جمعیت قائمشهر علیه کرونا واکسینه شدند

فرماندار شهرستان قائمشهر، گفت: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا تاکنون، حدود ۱۶ درصد از جمعیت این شهرستان واکسینه شدند.  یحیی یوسف پور در جلسه شورای اداری که در مصلی قائمشهر برگزار شد، افزود: تاکنون بیش از ۵۲ هزار و ۹۴۷ دز واکسن کرونا در سطح این شهرستان تزریق شده که از این تعداد بیش […]

حدود ۱۶ درصد از جمعیت قائمشهر علیه کرونا واکسینه شدند

فرماندار شهرستان قائمشهر، گفت: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا تاکنون، حدود ۱۶ درصد از جمعیت این شهرستان واکسینه شدند.

 یحیی یوسف پور در جلسه شورای اداری که در مصلی قائمشهر برگزار شد، افزود: تاکنون بیش از ۵۲ هزار و ۹۴۷ دز واکسن کرونا در سطح این شهرستان تزریق شده که از این تعداد بیش از ۴۱ هزار برای مرحله اول و مابقی مرحله دوم است.

وی گفت که تا زمانی که ۷۰ درصد از جمعیت این شهرستان علیه کرونا ایمن نشوند، این ویروس همچنان وجود دارد.

فرماندار شهرستان قائمشهر با بیان اینکه برای سرعت بخشیدن به تزریق واکسن کرونا هماهنگی های لازم با دانشگاه علوم پزشکی مازندران صورت گرفته است، افزود: همچنین برای سرعت بخشیدن در تزریق واکسن کرونا ۲ مکان دیگر با هماهنگی بسیج و امام جمعه قائمشهر در ثارالله و مصلی مهیا خواهد شد تا بتوانیم با دریافت دزهای بیشتر واکسن به این شهرستان، شهروندان را واکسینه کنیم.

یوسف پور با اعلام اینکه هم اکنون حدود ۲۸۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های این شهرستان بستری هستند، گفت: متاسفانه سرعت انتشار این بیماری در موج جدید به حدی بالا است که اکثر مردم را به صورت خانوادگی درگیر کرده است.

وی با اشاره به اینکه طبق دستورالعمل ابلاغی ستاد ملی کرونا ظرفیت حضور پرسنل ادارت تا ۳۰ درصد و دستگاه های خدمات رسان تا ۵۰ درصد باید باشد، بیان کرد: از مردم تقاضا داریم تا همچون گذشته از عادی انگاری پرهیز کنند و با دوری از دورهمی های خانوادگی و اجتماعات، حتما فاصله گذاری اجتماعی وپروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.