کد خبر: 19141تاریخ انتشار : 14:46:56 - چهارشنبه 28 جولای 2021

وضعیت منتخبان شوراهای شهر در مازندران همچنان مورد تایید است

معاون سیاسی امنیتی، اجتماعی استانداری مازندران گفت:آخرین وضعیت منتخب شوراهای شهر توسط هیئت های اجرایی و نظارت که قبلا تایید شده بود همچنان مورد تایید است و فعلا تغییر در این راستا صورت نگرفته است. در نامه ای از سوی میرسلیم نایب رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی به مرادیان رئیس هیئت عالی نظارت […]

وضعیت منتخبان شوراهای شهر در مازندران همچنان مورد تایید است

معاون سیاسی امنیتی، اجتماعی استانداری مازندران گفت:آخرین وضعیت منتخب شوراهای شهر توسط هیئت های اجرایی و نظارت که قبلا تایید شده بود همچنان مورد تایید است و فعلا تغییر در این راستا صورت نگرفته است.

در نامه ای از سوی میرسلیم نایب رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی به مرادیان رئیس هیئت عالی نظارت بر استان مازندران از رد صلاحیت پنج عضو شوراهای شهری این استان ‏خبر داده شد.

ای نامه که در تاریخ ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ نوشته شده بود که با توجه به اعلام تایید نشدن صلاحیت نهایی سید ذوالفقار شریفی ایزدی و سبحان بخشی موسی کلایی از ساری، صابر سام دلیری از چالوس، فرهاد کریمانی از کلاردشت و محمدرضا خاکپور از شهر امامزاده عبدلله آمل، از سوی این هیأت، نام آن‌ها از لیست منتخبین شورای ششم حذف و اعضای علی‌البدل جایگزین شوند.اما کیوان مرادیان ساعاتی بعد این نامه میرسلیم را فاقد وجاهت قانونی دانسته و گفته است که انتخابات شهرهای مازندران از سوی وزارت کشور تأیید شده است و نامه نگاری در خصوص تأیید صلاحیت‌ها پس از آن تاریخ، باید از سوی وزارت کشور بررسی شود.

در این راستا حسین حسن نژاد، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به اینکه آیا ۵ منتخب شوراهای شهر مازندران حذف می‌شوند یا خیر اظهار کرد: آخرین وضعیت منتخب شوراهای شهر توسط هیئت های اجرایی و نظارت که قبلا تایید شده بود همچنان مورد تایید است و فعلا تغییر در این راستا صورت نگرفته است.

 وی درباره  نامه میرسلیم نایب رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی به مرادیان رئیس هیئت عالی نظارت بر استان مازندران که از رد صلاحیت پنج عضو شوراهای شهری این استان ‏خبر داده بود نیز خاطرنشان کرد: این مهم تنها یک نظر بوده و در حال حاضر بر اساس اخرین وضعیت که هییت‌های نظارت و هیات های اجرایی تایید کردند و نهایتا تایید هییت نظارت مرکزی استان را داشتیم همان اسامی به قوت خود باقی است.

وی افزود: چون نتیجه ارایه شده توسط هیئت نظارت استان بر اساس یک چارچوب به آن رسیده است؛ قاعدتا نظر قطعی خود را تایید خواهد کرد.