کد خبر: 13675تاریخ انتشار : 13:08:16 - یکشنبه 19 ژانویه 2020

چنگال پدرخواندگان سیاسی اصلاح‌طلب مازندران بر صندلی اداره کل آموزش و پرورش / آزمونی سخت برای استاندار!

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه: آموزش و پرورش یکی از مهمترین دستگاه های اجرائی در کشور است تا آنجا که رهبر معظم انقلاب ، آموزش و پرورش را مهمترین نهاد تربیت نیروی انسانی و مولد سرمایه اجتماعی می دانند و می فرمایند: دستگاه آموزش و پرورش ، دستگاه‌ درجه‌ یک در پیشرفت کشور و […]

چنگال پدرخواندگان سیاسی اصلاح‌طلب مازندران بر صندلی اداره کل آموزش و پرورش / آزمونی سخت برای استاندار!

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه: آموزش و پرورش یکی از مهمترین دستگاه های اجرائی در کشور است تا آنجا که رهبر معظم انقلاب ، آموزش و پرورش را مهمترین نهاد تربیت نیروی انسانی و مولد سرمایه اجتماعی می دانند و می فرمایند: دستگاه آموزش و پرورش ، دستگاه‌ درجه‌ یک در پیشرفت کشور و دارنده فرصت بی‌نظیر برای انتقال ارزش ها ، دارنده فرصت بی‌نظیر برای انتقال درست و جامع آرمان‌های انقلابی و ملّی و دارنده فرصت بی‌نظیر برای نهادینه کردن هویّت ملّی می‌باشد.

حال علی‌رغم اهمیت و جایگاه آموزش و آموزش ، شاهد آن هستیم که این دستگاه مهم در دولت تدبیر و امید بیش از هر زمان ممکنی سیاست‌زده شده و از مسیر واقعی خود خارج گردیده است.

این اتفاق تا آنجا پیش رفته است که در استان مازندران شاهد دخالت پدرخواندگان سیاسی اصلاح‌طلب در عزل و نصب ها بوده و اگر به عقب برگردیم اثر چنگال های آنها را بر روی صندلی مدیریت آموزش و پرورش استان مازندران مشاهده خواهیم کرد. چنگال هایی که در عزل علی قاسمی و انتصاب عسکری نیکزاد به خوبی نمایان شد.

اکنون نیز خبر رسیده است در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی ، پیرمردان سیاسی اصلاح‌طلب مازندران بار دیگر به دنبال تغییرات و جا به جائی در بعضی دستگاه‌ها به خصوص تغییر مدیرکل آموزش و پرورش استان هستند. افرادی که در آمدن مدیرکل فعلی نقش اصلی را ایفا کردند و حالا که انتقادات از دستگاه آموزش و پرورش افزایش یافته، به دنبال عزل منصوب خود و آوردن گزینه دیگری هستند تا همچنان بر مهمترین دستگاه تعلیم و تربیت استان ، پدرخواندگی کنند.

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که با افزایش انتقاد از مدیرکل فعلی آموزش و پرورش مازندران که با سخنرانی آیت الله معلمی در خطبه های نماز جمعه به اوج خود رسید ، یکی از معاونین فعلی اداره کل آموزش و پرورش گزینه جدید و مورد حمایت پدرخواندگان اصلاح‌طلب ساری می باشد. فردی که بی شک قرار است بیاید تا خواسته‌های دیکته شده را اجرائی کند.

در برابر اما دغدغه فرهنگیان و معلمان با شنیدن این خبر بیش از همیشه شده و از استاندار مازندران خواهان مقاومت در برابر این خواسته هستند.

تحول در ساختار مالی و اداری ، اعتلای منزلت اجتماعی معلمان و افزایش انگیزه آنان برای خدمت مطلوب با اقدامات فرهنگی و تبلیغی و خدمات و امکانات رفاهی و رفع مشکلات مادی و معیشتی فرهنگیان ، بهبود مدیریت منابع و مصارف با هدف ارتقاء کیفیت و بهره وری نظام آموزش و پرورش ، بهینه سازی فضا و زیر ساخت های کالبدی و تجهیزات مدارس در مسیر تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت ، ضابطه‌مند سازی، بهسازی، زیباسازی، مقاوم سازی و مصون سازی مدارس ، ارتقاء کیفیت نظام تربیت معلم و افزایش مستمر شایستگی ها و توانمندی های علمی، حرفه ای و تربیتی فرهنگیان و روزآمد ساختن برنامه های درسی مراکز و دانشگاه های تربیت معلم و شیوه های یاددهی و یادگیری برای پرورش معلمان با انگیزه، کارآمد، متدین، خلاق و اثربخش ، باز نگری در شیوه های جذب، تربیت، نگهداشت و بکارگیری بهینه نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش و بسترسازی برای جذب معلمان کارآمد و دارای شایستگی های لازم آموزشی، تربیتی و اخلاقی بعد از گذراندن دوره مهارتی و … از جمله دغدغه امروز فرهنگیان استان مازندران است . همان دغدغه هایی که مقام معظم رهبری از آنها به عنوان سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور یاد کردند.

حالا که تغییر مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بیش از همیشه محتمل شده است ، از استاندار مازندران که نشان داده کاهش مشکلات معلمان و فرهنگیان یکی از دغدغه های اصلی او محسوب می شود ، انتظار می رود یک فرد شایسته ،  امتحان پس داده و البته مورد قبول جامعه بزرگ فرهنگیان استان را برای مدیرکلی آموزش و پرورش مازندران مورد حمایت قرار دهد و در برابر خواسته قلدران اصلاح طلب ساری مقاومت نماید.

مطمئناً یک انتخاب مناسب در یک زمان مناسب می تواند قطار آموزش و پرورش مازندران را در ریل توسعه و بهبود قرار دهد . اتفاقی که در نهایت دل فرهنگیان و معلمان مازندران را شاد خواهد کرد نه پدرخواندگان سیاسی اصلاح‌طلب را !

حال استاندار می داند و تصمیمی که قرار است بگیرد! شاد کردن دل معلمان و فرهنگیان برایش مهمتر خواهد بود یا جلب رضایت پیرمردان همفکر!؟

*** بقلم : میثم کاوه