کد خبر: 17918تاریخ انتشار : 12:49:01 - شنبه 13 فوریه 2021

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری قائمشهر: این سازمان از نیروهای بسیار دلسوز و متعهد برخوردار است/ از لحاظ بودجه در محدودیت هستیم

اختصاصی مازنی خبر : کمتر از دو سال از تشکیل سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری قائم شهر می گذرد اما با مدیریت و برنامه ریزی صحیح این سازمان که بر عهده یک بانوی فعال قائم شهری است ، در همین مدت کوتاه ، اتفاقات فرهنگی بسیار خوبی در قائم شهر رخ داده است. […]

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری قائمشهر: این سازمان از نیروهای بسیار دلسوز و متعهد برخوردار است/ از لحاظ بودجه در محدودیت هستیم

اختصاصی مازنی خبر : کمتر از دو سال از تشکیل سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری قائم شهر می گذرد اما با مدیریت و برنامه ریزی صحیح این سازمان که بر عهده یک بانوی فعال قائم شهری است ، در همین مدت کوتاه ، اتفاقات فرهنگی بسیار خوبی در قائم شهر رخ داده است.
معصومه طالبی که از فرزندان شاهد این آب و خاک است ، نشان داد که بانوان خلاق و تلاشگر ، تا چه اندازه می توانند در زمینه مدیریت شهری موفق عمل کنند.

سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری قائم شهر در گفتگو با مازنی خبر می گوید:
از زمانی که سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قائم شهر ، رسما کار خود را در این شهر آغاز کرد ، فعالیتهای فرهنگی بسیار خوبی در این شهر انجام شد که برگزاری نمایشگاه سراسری عفاف و حجاب با نام پارسی پوش از شاخص ترین آنها در یک سال اخیر بوده است.

معصومه طالبی با بیان اینکه نمایشگاه عفاف و حجاب ، رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داد ، افزود: در این نمایشگاه حدود ۲۵ استان شرکت داشتند که هر روز مصاحبه های زنده رادیویی و تلوزیونی از شرکت کنندگان در این نمایشگاه و در رسانه ملی پخش می شد.

وی اجرای طرح تاکسی کتاب را از دیگر طرحهای شاخص سازمان فرهنگی شهرداری در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی توصیف نمود و اظهار داشت:
در این طرح کیفهایی در پشت صندلی راننده قرار می گیرد که در آن کتابهای مختلف اجتماعی ، ادبی ، داستان کوتاه و کتابهای روان شناسی جاسازی شده در اختیار مردم و علاقه مندان قرار می گیرد.
خوشبختانه استقبال خوبی از این طرح شده و مردم بعد از چند روز به امانت گرفتن کتاب مورد علاقه شان آن را به راننده تاکسی مورد نظر پس می دهند.

https://uupload.ir/files/ilz4_img_20170622_070244.jpg

طالبی ادامه داد: اجرای ۲۰ برنامه خیابان ورزش در محلات کم برخوردار قائم شهر و با هدف مسجد محوری ، از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی بود که در آن همه افراد از کودک و کهنسال می توانستند شرکت کنند و حدود ۳۰ بازی نیز در این طرح آموزش داده شد که متاسفانه به دلیل شیوع کرونا با وقفه مواجه شد.

این بانوی فعال قائم شهری از بستن قرارداد با ۳۰ موسسه آموزشی ، ورزشی و آرایشی خبر داد و تصریح کرد: ما با بستن قرارداد با این موسسه ها ، توانستیم یک تخفیف ۲۰ تا ۸۰ درصدی برای مردم و کسانی که می خواهند از خدمات این مراکز استفاده کنند در نظر بگیریم. اجرای جنگ شادی در مدارس کم برخوردار قائم شهر از دیگر برنامه های ما بود که هر هفته در دو مدرسه اجرا می شد.
اجرای طرح هر کوچه یک حسینیه در ایام ماه محرم نیز با حفظ پروتکلهای بهداشتی در محلات مختلف قائم شهر اجرا شد.
همچنین گالری دفاع مقدس با سه هزار عکس مربوط به اعزام رزمندگان قائم شهری برگزار شد که بزرگترین آلبوم دفاع مقدس در شهرداری های مازندران به شمار می رفت.

معصومه طالبی در رابطه با اقدامات سازمان فرهنگی در ایام کرونایی اظهار کرد: آموزش های شهروندی مجازی و دوخت ۲۰ هزار ماسک و توزیع آن در میان اقشار کم درآمد جامعه ، از جمله کارهایی بود که سازمان فرهنگی در بدو ورود بیماری کرونا انجام داد. به همین منظور ۱۱ هزار بسته کمک معیشتی به ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان و ۹ هزار بسته در مرحله دوم و در مجموع ۳۰ هزار بسته کمک معیشتی در قالب اجرای طرح مومنانه ، در میان نیازمندان شهرستان توزیع گردید.
تهیه و توزیع غذای گرم به تعداد ۱۰ هزار بسته در میان نیازمندان و توزیع ۷۰۰ بسته معیشتی در میان دستفروشان ، از دیگر اقداماتی بود که سازمان فرهنگی شهرداری در ایام کرونایی انجام داد.

وی تجلیل از دختران کار و ایتام قائم شهری ، در روز ولادت حضرت معصومه (ع) را از دیگر اقدامات فرهنگی سازمان عنوان نمود و افزود: تجلیل از مادران سالمند در خانه سالمندان و تجلیل از مادران شهدا و زنان بد سرپرست و بی سرپرست در سالروز میلاد حضرت فاطمه (ع) نیز از دیگر اقدامات فرهنگی سازمان بود که در همین راستا انجام شد.
در روز پرستار هم از همسران جانباز قائم شهری و پرستاران نمونه شهرستان و ۴۵ نفر از پرستاران بخش کرونایی بیمارستان رازی و ۸ نفر از پرستاران بیمارستان ولیعصر تجلیل به عمل آمد.

رییس سازمان فرهنگی قائم شهر ، از برگزاری تور گردشگری قائم شهر گردی در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته سازمان فرهنگی شهرداری ، هفته ای دو روز برای مسافران و مردمی که علاقه مند به حوزه گردشگری بودند ، اتوبوس می گذاشت ، به علاوه یک وعده پذیرایی رایگان تا کسانی که علاقه مند به حوزه گردشگری هستند ، بتوانند از جاهای دیدنی قائم شهر بازدید کنند که متاسفانه این تور به دلیل شیوع بیماری کرونا ، امسال برگزار نمی شود.

وی همچنین یادآور شد: برگزاری مسابقات استانی ویژه معلولین و مسابقات کشوری فوتسال کوتاه قامتان از برنامه های ورزشی سازمان فرهنگی به شمار می رود.
نصب تابلوی شهدا در کوچه هایی که به نام شهدا مزین است و برپایی کاروان غدیر خم و جشن خیابانی غدیر از برنامه های فرهنگی مذهبی سازمان بود که امسال به دلیل کرونا به صورت خودرویی برگزار شد.

بودجه سازمان فرهنگی بسیار محدود است
برای اجرای برنامه های سازمان تلاش می کنیم از نیروهای خودمان استفاده کنیم

معصومه طالبی ضمن تشکر از حمایت های شهردار و اعضای شورای شهر ، اظهار کرد: برگزاری مسایقات تیراندازی ، تجلیل از دختران محجبه و کم برخوردارقائم شهری ، جشن عبادت ایتام و تجلیل از مادران ، دختران و همسران شهدا ، برگزاری مراسم سرود ، تجلیل از بانوان نخبه هنرمند و بانوان نخبه ورزشکار و بانوان نخبه علمی قائم شهری از دیگر برنامه های فرهنگی ، اجتماعی سازمان فرهنگی شهرداری است که در ایام بزرگداشت دهه مبارک فجر امسال برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بودجه فرهنگی شهرداری ها بسیار محدود است ، افزود: ما برای اجرای برنامه های سازمان تلاش می کنیم از نیروهای خودمان استفاده کنیم و بسیاری از خدمات فرهنگی و اجتماعی سازمان مثل بسته بندی ، دوخت و دوز ، نصب بنر و پارچه ، تولید تابلوی شهدا ، دیوار نگاری و توزیع اقلام مورد نیاز افراد نیازمند ، توسط پرسنل زحمتکش شهرداری انجام می شود تا هزینه ها کاهش یابد.
خوشبختانه سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری از نیروهای بسیار دلسوز و متعهد برخوردار است که در اجرای طرحهای سازمان همیشه یار و یاور ما هستند و ما تمام موفقیتهای این سازمان را مدیون زحمات این عزیزان هستیم.

https://uupload.ir/files/nvr2_untitled.jpg

 

قائم شهر – مهتاب مظفری سوادکوهی
بهمن ۹۹