کد خبر: 18107تاریخ انتشار : 13:52:58 - جمعه 19 مارس 2021

عضو مجمع نمایندگان مازندران: افزایش آمار فارغ‌التحصیلان بیکار در مازندران نگران‌کننده است

عضو مجمع نمایندگان مازندران با تأکید بر داشتن برنامه جامع برای توسعه توامان در استان گفت: افزایش آمار فارغ‌التحصیلان بیکار در مازندران نگران‌کننده است. غلامرضا شریعتی اظهار داشت: مردم مازندران‌ از قبل انقلاب تاکنون در دفاع از تمامیت ارضی کشور ایثار کردند و به تناسب جمعیت، شهدای زیادی تقدیم‌ انقلاب و نظام‌ شد که به […]

عضو مجمع نمایندگان مازندران: افزایش آمار فارغ‌التحصیلان بیکار در مازندران نگران‌کننده است

عضو مجمع نمایندگان مازندران با تأکید بر داشتن برنامه جامع برای توسعه توامان در استان گفت: افزایش آمار فارغ‌التحصیلان بیکار در مازندران نگران‌کننده است.

غلامرضا شریعتی اظهار داشت: مردم مازندران‌ از قبل انقلاب تاکنون در دفاع از تمامیت ارضی کشور ایثار کردند و به تناسب جمعیت، شهدای زیادی تقدیم‌ انقلاب و نظام‌ شد که به برکت انقلاب مسائل و مشکلات فراوانی رفع شد اما اکنون نارسایی‌هایی نیز وجود دارد که باید جهت رفع آن اقدام کرد.

وی افزود: استانی با داشتن‌ دریا، جنگل نباید نرخ بالای بیکاری داشته باشد اما متاسفانه به دلیل عدم داشتن یک راهبرد مناسب جوانان تحصیل‌کرده و جویای کار در استان مازندران سرگردان شدند.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باغداران و کشاورزان زحمات فراوانی می‌کشند اما سود و بهره اصلی در جیب دلالان و واسطه‌گران است که باید برای رفع این مشکل راهکاری مناسب اندیشیده شود.

شریعتی افزود: متاسفانه ۱۵ درصد آبهای سطحی استان جمع‌آوری و مهار می‌شود؛ این در حالی است که مقام‌معظم رهبری بر امنیت غذایی تاکید دارند که در این زمینه باید در حمایت از کشاورزان گام‌ برداریم‌.