کد خبر: 27811تاریخ انتشار : 21:48:13 - سه‌شنبه 21 مه 2024

سد میجران رامسر سرریز کرد

حیدر داوودیان اظهار کرد: در روزهای گذشته شاهد بارش‌های خوبی بودیم که در غرب مازندران منجر به سرریز سد میجران با ظرفیت هشت میلیون مترمکعب شد. وی با اشاره به اینکه ذخیره آب سد میجران پیش از بارندگی پایان اردیبهشت ۷.۵ میلیون مترمکعب بود که با بارش ۱۲۲ میلیمتری باران به تراز سرریز یعنی ۸.۰۷ […]

سد میجران رامسر سرریز کرد

حیدر داوودیان اظهار کرد: در روزهای گذشته شاهد بارش‌های خوبی بودیم که در غرب مازندران منجر به سرریز سد میجران با ظرفیت هشت میلیون مترمکعب شد.

وی با اشاره به اینکه ذخیره آب سد میجران پیش از بارندگی پایان اردیبهشت ۷.۵ میلیون مترمکعب بود که با بارش ۱۲۲ میلیمتری باران به تراز سرریز یعنی ۸.۰۷ میلیون مترمکعب رسید اضافه کرد: این سد نقش مهمی در تامین آب آشامیدنی شهرستان رامسر دارد و بخشی از آب ذخیره شده آن نیز برای بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: مجموع ذخیره آب سدهای استان پس از بارش‌های پایان اردیبهشت به ۲۵۴ میلیون مترمکعب رسید که ۱۰۶ درصد رشد نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

وی افزود: ذخیره آب سد گلورد نیز که هنوز به طور کامل آبگیری نشده در حال حاضر ۱۵.۷ میلیون متر مکعب است که مجموع آب موجود در سدهای استان را به ۲۷۰ میلیون مترمکعب رسانده است.

داوودیان یادآور شد: آب ذخیره شده در سد شهید رجایی ساری در حال حاضر حدود ۹۱ میلیون متر مکعب است و سد آیت‌الله صالحی مازندرانی سوادکوه شمالی هم هفته گذشته سرریز کرد.

سد میجران سدی خاکی با هسته قیری است که در ۲۰ کیلومتری شهر رامسر بین «اربه‌کله» و «دالخانی» قرار دارد.

این سد سال ۱۳۸۲ روی رودخانه «نسارود» به‌منظور تامین آب مورد نیاز یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار از کشتزارهای منطقه، توسعه و تقویت صنعت گردشگری و تامین آب آشامیدنی شهرهای رامسر، کتالم و ساداتشهر به میزان هفت میلیون‌متر مکعب ساخته شد.